sejf

Przechowywanie broni to duża odpowiedzialność. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzkie, ale też finanse. Kary są wysokie, dlatego nie warto narażać swój portfel na spore uszczuplenie

Klasy bezpieczeństwa z perspektywy prawa

 

Posiadanie broni samo w sobie wymaga szczególnej uwagi użytkownika.  Natomiast przetrzymywanie jej wiąże się ze spełnieniem konkretnych wymogów prawnych. Wedle normy wprowadzonej 26 sierpnia 2014 roku broń może być przechowywana jedynie w sejfach co najmniej klasy S1. Jeśli zastanawiasz się, czy można używać starszych modeli, wyprodukowanych kilkanaście lat temu, odpowiedź brzmi „tak”. Oczywiście muszą one spełniać wymagania co najmniej klasy sejfów  S1.

W nowszych modelach klasy sejfów na broń – 0 lub S2 są jeszcze bardziej trwałe. Mimo, że w wytycznych rozporządzenia MSW z 2014 r. nie uwzględniono wyższej jakości produktów, warto już wcześniej nabyć jeden z nich, uprzedzając przepisy. Lepiej postawić na wyższe klasy bezpieczeństwa sejfów i nie obawiać się o ich wytrzymałość. Niejednokrotnie w takich skrytkach przechowywana jest nie tylko broń, ale też domowe kosztowności.

Sejf na Twoje potrzeby – czyli jaki?


Klasy zabezpieczeń sejfów są bardzo ważne, ale niezwykle istotne są także inne czynniki. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie sejfu? Przede wszystkim zastanów się , do czego będzie Ci potrzebny. Możliwości wyboru jest wiele, i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o dopasowanie sejfu do stylu wnętrza oraz o jego rozmiary. Na początku określ, jaki rodzaj i ile broni będziesz przechowywać. Może to być sejf na broń krótką lub na broń długą oraz sejf do samochodu czy na amunicję. Co więcej, wśród różnego rodzaju sejfów są także i te, które przenosi się z miejsca na miejsce oraz skrytki zabudowane.

Klasy zabezpieczeń sejfów to bardzo ważny element, na który musisz zwracać uwagę podczas zakupów. Jeśli dobrze wybierzesz, to oprócz trwałości i funkcjonalności zyskasz też wysoki stopień bezpieczeństwa i estetyki. Zwróć również uwagę na montaż, bo to jest również niezwykle istotne kryterium wyboru sejfu.